HAMACHI CLICK 125

89,175.00 ден

Детали за производот

Максимална моќност
Модел бр.
 125CC
Главни технички податоци
Димензија (мм)
 1950 * 675 * 1130 мм
Меѓуоскино растојание (мм) 
1340 мм
Максимално оптоварување (кг) 
150
Максимална брзина (km/h) 
85km/h
Кочница (Fr./Rr.) 
Диск / Тапан
Спој на тркала (Fr./Rr.) 
Алуминиумско тркало
Големина на гумата 
(Fr./Rr.) F: 80 / 90-14, 
Менувач 
Автоматски
Капацитет на цилиндар (ml)
124,6CC
Суспензија (Fr./Rr.) 
Хидраулична вилушка / единечен
Тип мотор 
1P52QMI-A, 1-цилиндричен, 4-тактен, со воздушно ладење
Клипот на цилиндарот 
52,4 * 57,8 мм
Сооднос
 9,5:1
Максимална моќност (kw / вртежи во минута)
6,5 kW / 7500 
Максимален вртежен момент
 8,6 N · m / 6000 вртежи во минута
за снабдување со гориво
Карбуратор
Стартување на
електричен / удар
Палење 
C.D.I
Капацитет на гориво
 6L
Количина на контејнер / SKD
 40 HQ: 78 единици (SKD)