ITALJET DRAGON A8-2T

95,325.00 ден

 • Ладење
  Воздушно ладење
 • Достапни бои
  Црна / Оранж
  Црна / Сива
  Црна / Црвена
  Црна / Бела
 • Големина на бандаж
  12 инчи
 • Бренд на скутер
  Italjet
Модел: Italjet Dragon RS-2T
Моќност: 4.425 hp / 7500r.min
Тип на мотор: 1 cylinder, 49cc – 2T
Мотор: 50cc – 2 Stroke
Сооднос компресија: 7.8:1
Ладење: Воздушно
Стартер: Елекреичен/ Курбла
Работен волумен на цилиндарот: 50 цц
Палење: Capacitor discharge ignition (CDI)
Одстапување од земјата: 120mm
Тежина: 110 kg
Капацитет на резервар: 5 L
Length x Width x Height: 1,850mm x 710mm x 1,130mm
Мегуоскино растојание: 1,425mm
Свеќица: A7RTC
Максимален вртежен момент: 3.90N.M / 6500r.min
Предни/ Задни Кочници: Диск / Гуртни
Предни / Задни гуми: 120/70-12
Систем за подмачкување: Press & Splash