ПОПУСТ 9%

CARBON 980 CB ALIVIO

59,500.00 ден 54,400.00 ден

 • Боја на велосипед
  Црна/Зелена
  Црна/Сина
  Црна/Црвена
 • Големина на тркало
  29“
 • Големина на рам
  L-19“
 • Рамка
  Карбонска рамка
Model: Bicycle CARBON 980 CB – Alivio edition
Frame: Carbon 29″ , Size:L 19″
Fork: Suntour XCM 32 + Remote Lockout
Rim: 980 CB – DOUBLE WALL CARBON
Handle bar & stem: SHIKRA ALLOY 606I 3D
Shifters: Shimano Alivio
Gear: Shimano Alivio 27 speed
Front Derallieur: Shimano Alivio
Rear Derallieur: Shimano Alivio
Tires: Maxxis CROSSMARK 29″ x 2.10″
Brakes: Shimano Hydraulic Brakes