LIFAN 250 D – 16V

LIFAN 250 D – 16V

242,950.00 ден

Боја: Бела

 

Задржувајќи ги примитивните надворешни елементи на американските КРУИЗЕРИ, V16 удира во свој стил низ минималистички линии и претерани форми. Со високи управувачи, ниско седиште, резервоар од 14 литри, и интензивни галванизирани делови со метална естетика, го покажува уникатниот дизајн на кросовер мешајќи ретро и современа мода.

Опремен со 250cc V-twin цилиндар, мотор со воздушно ладење и електронски систем за вбризгување на гориво, V16 излегува со максимална моќност од 12Kw / 8000rpm и вртежен момент од 19N.m / 6000 вртежи во минута, повторувајќи низ акустичниот филтер енергичен длабок звук.