ПОПУСТ 4%

GARELLI XO 50

76,800.00 ден 73,800.00 ден

 • Ладење
  Воздушно ладење
 • Достапни бои
  Црна
 • Големина на бандаж
  14 инчи
 • Бренд на скутер
  Garelli

Секој може да биде импресиониран од агресивниот дизајн на Garelli XO 50 за разлика од било што друго. Втората точка е впечатливата изработка на скутерот. Вклопувањето на маските е беспрекорно, квалитетот на материјалите е на високо ниво. Димензиите го прават да биде компактен, исто така, за 50сс скутер доаѓа со седиште XO кое е удобно за две возрасни лица,бидејќи дизајнерите ја искористиле ергономијата на дизајнот.

Model: Garelli XO 50 – 2T
Engine type: 49.30ccm, Single cylinder, 2 stroke
Cooling: Air cool
Starter: Electric & kick
Ignition: Capacitor discharge ignition (CDI)
Fuel System: Carburator
Front Suspension: Telecopic fork
Rear Suspension: Spring single shock
Length x Width x Height: 1,960mm x 690mm x 920mm
Wheelbase: 1,410mm
Dry weight: 82 kg
Fuel Capacity: 6 L
Front / Rear Brakes: Single disc / Expanding brake
Front / Rear wheel travel: 90mm / 70mm
Front / Rear Tire: 90/80-16 / 110/70-14